Prince Rupert egyik érdekes látnivalója a Museum of Northern British Columbia. 1924-ben alapították és bár alapterületre nem nagy, jelenleg több ezer térkép, fénykép és egyéb anyag található itt.
Kívülről az első ami feltűnik, hogy az egész cédrusfából készült és hatalmas oszlopok vannak a bejáratánál. A belépő fejenként 8$ (~1900 ft).
Prince Rupert a Tsimshian emberek lakhelye volt. Jelentése: „A Skeena folyó belsejében”.
Régészeti adatok bizonyítják hogy 5000 éve folyamatosan élnek Prince Rupert területén.
A Tsimshian csoport 7 különböző indián törzs szövetsége volt. ( Kitselas, Kitsumkalum, Lax Kw’Alaams, Metlakatla, Kitkatla, Gitga’at, Kitasoo.) Nyelvük a Sm’algyax, amit „valódi, vagy igaz nyelvnek” fordíthatunk.
2016-ban Kanadában már csak mindössze 160 ember beszélte ezt a nyelvet.
A Tsimshian társadalom rokonságon alapuló és matrilineáris, tehát a rang (hatalom) és ingatlan öröklése anyai ágon történik.
A 19. század második felében az európai telepesek által behurcolt fertőző betegségek hatalmas járványokkal tizedelték meg az indián közösséget, hiszen az Ő szervezetük nem szerzett immunitást ezekre a betegségekre. (Pl. 1862, himlő járvány.)
1835-ben a Tsimshian törzs teljes lakosságát 8500-ra becsülték, 1885-re már csak 4500 fő volt, közülük egy csoport az alaszkai Anette-szigetre kért letelepedést az amerikai kormánytól.
Mára a törzs népessége újra elérte a 8500 főt.
A tárolókban láthatunk réztárgyakat, maszkokat, fonott kosarakat, kézi szövésű ruhákat és falvédőket , valamint különböző ceremóniákhoz használatos tárgyakat is.
Nem csak a Csendes-óceán északnyugati partjának őslakos népeinek életmódjába és kultúrájába nyerhetünk itt bepillantást, hanem a telepesekébe is.
A múzeumból természetesen az ajándék üzleten keresztül távozhatunk. Az áraktól leesett az állunk, nagyon drága volt minden.