Nova Scotia – British Columbia, avagy keresztül Kanadán

A British Columbia tartományban található Prince Rupert-be indulunk. Nova Scotia-ból az út odáig 6400 km, keresztülmegyünk egész Kanadán.

Este érünk Montreál közelébe, mivel ott mindíg nagy a dugó, inkább kerülünk, még így is gyorsabb. Pici falvakon megyünk keresztül, jó nagy hó van errefelé. Az egyik városkát (Saint-Côme) jégszobrok díszítik, nagyon tetszik.

Ezután hosszú részen keresztül semmi látnivaló, az út farmok mellett visz. Végre egyik kedvenc helyemhez, a Jasper parkhoz értünk. Gyönyörű télen-nyáron és sok állat él itt. Most is láttunk szarvasokat és őzeket, de elég messze voltak és a szürkület sem kedvezett a fényképezésnek.

Éjszaka csak a hold fénye.

A parkban aludtunk, reggel indulás és nemsokára átléptünk British Columbiába.
Szemetes kukát nem szoktam fotózni 😆, de ez nagyon ötletes.

British Columbia-ban a természet védelme miatt nem sózzák az utakat, helyette homokot szórnak.
Etess meg szeméttel!

Jó hosszan a Skeena folyó mellett vezetett utunk, rengeteg fényképet csináltunk. Időnként a vizen jégdarabok úsztak, hullámzó párafelhők alakultak ki a víz felett és nagyon sok fehérfejű sast láttunk.

A fehérfejű rétisas Észak-Amerika legismertebb madara és nemzeti szimbóluma. Általában 20 évig él. Testhossza 70 – 100 cm, szárny fesztávolsága 160 – 250 cm, súlya 2,5 – 7,5 kg között van, a hím kisebb a tojónál. Legfőbb tápláléka a hal, ezért a nagy, nyíltvizű területeket kedveli, a part menti fák koronájában épít fészket. Észak-Amerika madarai közül ő építi a legnagyobb fészket, ami 2 méter széles, 4 méter mély és 1 tonna súlyú is lehet.

Szirti sas

Életre szólóan választ párt magának, de ha egyikük elpusztul, az „özvegy” új párt választ. Ha egy pár több éven keresztül nem tudja a fiókáit felnevelni, akkor ugymond „elválnak” egymástól és mindketten új párt keresnek.

Érdekesség: a legnagyobb fészket Floridában találták, pedig ezek a sasok ott a legkisebbek. A méretük ugyanis változik, minél közelebb vannak az egyenlítőhöz, annál kisebbek. A floridai fészek világrekorder, semmilyen madár nem épített még ennél nagyobbat, 3 m átmérőjű, 6 m mély és 2,7 tonna a súlya! (A fészket több évig használja és építi a pár.) 2-3 tojást rak, amiknek mérete mindössze 7cm hosszú és 5,5 cm széles.

Prince Rupert a Kaien-szigeten fekszik, a Galloway Rapids híd köti össze a szárazfölddel. Ez a 12200 lakosú kikötőváros British Columbia északi partjának a vizi, légi és földi szállítmányozási csomópontja. A helyi gazdaság a kikötőre, a halászatra és a nyári turizmusra (sas, grizzly és bálna-les) épül.
Prince Rupert rendelkezik a világ harmadik és Észak-Amerika legmélyebb természetes jégmentes kikötőjével. Ez a legfontosabb kikötő a Kelet-Ázsiából érkező, vagy oda induló teherhajóknak. Hamar bejártuk a várost, látnivaló nem sok van itt, csak a kikötő, aminek nagy része zárt, körbekerített terület, egy botanikus kert (nyáron) és egy múzeum ami érdekesnek ígérkezik, arról olvashattok majd legközelebb.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük