A mai nap térképe.


Alaszka az USA 49. tagállama, eredetileg Orosz terület volt. A háborús kiadások miatt az Orosz kincstár kiürült, ezért 1867-ben 7,2 millió dollárnyi aranyért ( hektáronként 0,05 $ ) eladták Amerikának.
Alaszkát az amerikai emberek művelésre alkalmatlan, különösebb adottsággal nem rendelkező területnek tartották, jégszekrénynek és jegesmedve kertnek gúnyolták.
1896-97-ben a történelem legnagyobb aranyláza tört ki Alaszkában. Ekkor számos új település jött létre, sokan végleg letelepedtek itt az aranyásók közül. Kiépült a vasúthálózat is a bányák és a kikötők között.
Az 1960-as évek végén felfedezték az északi területek olajmezőit, és ez nagyot lendített a gazdaságon. A hidegháborúban Alaszka a stratégiai helyzete miatt felértékelődött az amerikaiak szemében. A Bering- Szorosnál
mindössze 85 km a távolság a két nagyhatalom között, igy az amerikai kormány több rakétasilót is telepített ide. Még ma is van egy nagy katonai légibázis Alaszkában, de fényképezni vagy autóval megállni a környéken tilos.
Alaszkáról sokan nem tudják hogy van egy alsó és egy felső része. A kettő között nincs út, csak Kanadán keresztül közelíthető meg mindkettő.

Pleasent Camp-nál lépjük át a határt, végre Alaszkában vagyunk! 😀 El sem hiszem, nagy álmunk volt!

A főváros Juneau, csak hajóval vagy repülővel közelíthető meg, szárazföldi út nincs. Ezért első megállónk Haines lesz, onnan 1 napos hajóút keretében nézzük meg a fővárost.

A Chilkat tó és völgy vadvédelmi terület, gyakori a barna medve, a jávorszarvas, és az amerikai fehérfejű rétisasok kedvelt gyülekező helye, minden évben több mint 3500 sas gyűlik itt össze.


Haines pici városka 1374 lakossal. Őslakosai a Tlingit Indiánok. Fél óra alatt körbejárjuk és irány a kikötő. Innen indul a hajónk reggel Juneauba.






