Ma 4 egymáshoz közeli látványosságot és a környéküket szeretném megmutatni Nektek.
Az első a Four Corner, magyarul a négy sarok. Ez az egyetlen olyan hely az Egyesült Államokban ahol 4 állam határai találkoznak. Colorado délnyugati, Utah délkeleti, Arizona északkeleti és New Mexico északnyugati sarka. Egy emlékmű jelöli ezt a helyet, körülötte indián árusok kínálják a portékáikat kis bódéikban. A környéken négy törzs él, a Navajo, a Hopi, az Ute és a Zuni.
Nagyon szeretem az álomfogókat, jó pár darabot begyűjtöttünk már belőle. Ezen a helyen történt velünk, hogy egy indián árus megkérdezte, hogy honnan jöttünk. Attila mondta hogy Kanadából, de eredetileg Magyarországról származunk. Erre Ő azt válaszolta: Hungary? Ááá, Budapest! Nem akartam hinni a fülemnek, hogy egy indián férfi tudja hogy létezik Magyarország és hogy ott található Budapest. Kanadában sokszor azt sem tudják hogy van ilyen ország, nemhogy a fővárosát.
Végignéztem a soron, és kiválasztottam magamnak egy álomfogót. A kék türkiz a kedvenc kövem, valamiért mégis egy zöld köves tetszett meg, ami ráadásul férfinak való. A férfiak álomfogója kemény sas tollal készül, a nőké pihe-puha bagoly tollal. Végül mégsem választottam, hanem megkértem az indián árust hogy válasszon egyet Ő nekem. Jól megnézett, aztán habozás nélkül levette a sorból azt a zöld köves darabot, amit előtte magamban kiválasztottam, és azt mondta, ez az enyém. Hihetetlen, nem? Mintha tudta volna hogy melyiket szeretném. 🙂
Elmesélte, hogy az álomfogót a szülők készítik, mikor megszületik a gyermek. A bölcsője fölé függesztik, később az ágya fölé. Ez védi meg az ártó szellemektől és a háló foglyul ejti a rossz álmokat. Mikor 14 éves lesz a gyerek, akkor ünnepélyesen elégetik a szülői álomfogót, és Ő készít egyet magának. Ettől kezdve tekintik felnőttnek és a törzs teljes jogú tagjának.
Vannak nagyobb álomfogók is, ezek inkább a turisták kedvéért. Bőrre kézzel festett képekkel, ezeknek már elég jó kis áruk van.
Innen nem messze található Utah államban a Mexican Hat (mexikói kalap). Ez a nagy sziklaképződmény nevét a mexikói sombrero kalapról kapta, mert olyan a formája. Magassága 18 méter, szélessége 3,7 méter. Hihetetlen látvány, de az egész környék gyönyörű! Vörös színű kő látható mindenhol, a fényképek nem adják vissza a látványt. Attila készített egy videót drónnal, magasról sokkal jobban látható a környék.
Alig megyünk egy kicsit tovább az úton és máris ott van előttünk a következő csoda, a Monument Valley. Ezek a gyönyörű sziklák ismerősek lehetnek, nagyon sok filmet forgattak már itt. A környéke is gyönyörű, kevés ház található erre, ez az indiánok földje.
Következő látványosság az Elephant Feet (elefánt láb) szikla. Nevét a formája miatt kapta.
Míg fényképeztünk, megjelent egy indián nő, saját kezűleg készített nyakláncokat árult. Mindig veszünk tőlük valamit, hiszen tudjuk hogy a turistákból élnek. Kiválasztottam melyiket szeretném, egy száraz bogyókból és kék türkiz kövekből fűzött láncot.
Szerettem volna a hölgyről egy fényképet, de tudom hogy nem engedik fényképezni magukat. Attila megkérdezte Tőle, nem csinálhatna-e egy közös képet rólunk. A nő gondolkodott egy darabig, végül bólintott hogy oké, biztos nem akart nemet mondani a vásárlás miatt.
Elmesélte hogy a köveket a nagyanyja gyűjti, ő ismeri a lelőhelyet. Majd mielőtt meghal, átadja az Ő anyjának a titkot, aki majd a halála előtt Neki mondja el. Úgy elképedtem a történeten, hogy csak utólag gondolkodtam hogy megkérdezhettem volna, hány éves a nagyanyja. Én Őt 60 körülinek gondoltam, akkor a nagymama legalább 90, és még Ő jár a hegyekbe követ gyűjteni.
Mártika– Attila ! Köszönöm nektek ezt a mai nagy utazást is ! Leírhatatlan érzés amit elém tártatok és az az utolsó fotó itt ,mindent elmond rólatok! Ezt látva könny szökött a szemembe! Köszönöm szépen és Isten áldásával további szerencsét utazásokat kívánok !
Köszönjük szépen Magdika, és nagyon szívesen! ❤️❤️😘